Nevis video kartes, bet monitora vertikālo atjaunināšanas frekvenci, tas par CRT, un tas nemaina faktu, ka CRT ir raksturīgs spēcīgs elektromagnētiskais starojums, iespējams pat rentgenstaru diapazonā un apkārtējā gaisa jonizēšana a la BOFH labākajās tradīcijās.
LCD ir dažādu veidu matricas, TN (twisted nemetic) ir parasti 6 bitu krāsas uz kanālu jeb 18 bitu kopā, bet VA (vertical alignment) gandrīz vienmēr ir vismaz 8 bitu krāsas uz kanālu, kas ir tas pats RGB32, turklāt daudz labāks skata leņķis. IPS tipa matricas laikam vispār ir tikai no 8 bitiem līdz varbūt pat 12 bitiem uz kanālu, skata lenķis vēl platāks nekā VA. Atbilstoši kvalitātes pieaugumam, pikseļu reakcijas ātrums samazinās, taču vismaz VA vēl ir izmantojamas FPS. Šajā sakarā jāpiebilst, ka vairāk par 8 bitiem uz kanālu atbalsta vienīgi Display Port, tas ir, ar HDMI neko labāku par RGB32 dabūt nevar, ja arī monitors atbalsta augstāku krāsu kvalitāti. Protams, ir dithering, bet tas nav tas pats, kas reāli izmantot, šķiet, RGB48.
Tad vēl ir nozīme backlight, galddatoru un portatīvo datoru LCD ekrāni agrāk izmantoja CFC, kas ir tās pašas ekonomiskās lampas, kuras, star citu, izstaro UV starojumu, ja vien netiek izmantoti UV filtri [iekštelpu apgaismojuma lampās parasti netiek, tā kā no tām var ziemā dabūt zināmu iedegumu kā man, hehe]. Nu jau kādu gadu vai divus arvien vairāk jauno LCD modeļu ir LED backlight - CFC vietā ir gaismu izstarojošās diodes, kurām vajadzētu būt bez UV komponentes, turklāt LED nevajag 10 kV līdzstrāvu, kas nozīmē, ka nevajag invertorus ar ierobežotu mūža ilgumu, lai gan laiks rādīs, cik uzticamas būs komponentes, kas ražo LED vajadzīgo reāli zemā sprieguma līdzstrāvu - ja kas, tad 230V maiņstrāvu jau saucās zemspriegums, lai gan līdzstrāvai laikam bija cita robeža star zemo un augsto spriegumu.
Shumin, attēlu autoru un MD5 hashus var redzēt skrīnā, bet kam tu te pin iekšā Kuma-san gan nav skaidrs, bet laikam jāpriecējas, ka vismaz kažokfaniem nav sava maskota.