Help - Search - Members - Calendar
Full Version: par japaanju valodas apguves iespeejaam
Anime forum > Ņihonbunka . 日本文化 > Japāņu valoda
Pages: 1, 2
tautietis
paklausoties sarunas offtopikaa izklausaas
ka daudziem sjii doma iet pie sirds,
taapeec meegjinaasju ieviest nelielu skaidriibu
tipa..
japaanju valodu var apguut univeraa moderno valodu fakultaatee,
riigas kultuuru visusskolaa, kas ir paarpalikums no jap. val. un kultuuras skolas
un B. Kruuminjas valodas kursos - studijaa "Gengo", ja nemaldos, pagaidaam muusu zemiitee tas arii viss.. njaa, var maaciities arii pats:)
keitaro
jaaa, es domaaju tas peedeejais variants ir vispraatiigaakais tongue.gif pashmaaciibu prakse parasti ir visaugliigaakaa
tautietis
aj, jaa veel viena saite maaciibu uzsaaksjanai - eku!
xikes
QUOTE (keitaro @ Mar 11 2004, 11:45 PM)
jaaa, es domaaju tas peedeejais variants ir vispraatiigaakais tongue.gif pashmaaciibu prakse parasti ir visaugliigaakaa

piekriitu .. skatoties piem. Anime jap valodaa (vai arii jebkuraa citaa val un nav jau arii obligaati anime jaaskataas) sho valodu var iemaaciities neatshkirot nevienu graamatu .. un neapmekleejot nevienus kursus, un pat biezi veel labaak nekaa no graamataam un kursos ...
Varu teikt peec personiigaas pieredzes, ka taa iemaaciijos anglu un vaacu val ... veel pirms taas maaciija skolaa ....
takaa tik uz priekshu ... biggrin.gif
Rune
nu anime skatoties diez vai iemaaciisies jap. val. rolleyes.gif kaut kaadus vaardus jau var iemaaciities , bet lai buutu kaut cik sajeega kaa veidojas teikumi un lai nedaudz lasiit maacaatu , tur jau jaamaacaas nopietnaak rolleyes.gif
tautietis
peec buutiibas buutu jaapacensjas apguut vismaz hiraganu un katakanu un pamatkanjus ~80. un ar vaardniicinju un pieziimju lapinjaam klausoties animes vai zinjas var iemaaciities logisku sarunvalodu. njaa, gramatika tad vai nu peec ilga ilga laika, vai jaalasa maaciibu graamatas
keitaro
vai kāds ir iemācījies jap val skatoties anime? tas varētu būt interesanti. bet kāpēc ne? tie no mums, kas bērnībā skatījušies krievu multenes... bet domāju, ka tad tās jap anime jāskatās jau no bērna kājas. tagad es varu skatīties viņas cik tīk, bet tā vai tā daudz kas nepielec (turklāt mācību procesā traucē angļu tulkojums, ko gribas lasīt).
Rune
Es domaaju , ka ja man TV nekertu Vaacu kanaalus , bet tikai japaanju , tad gribot negribot buutu jaaiemaacaas japaanju valoda. Galu galaa , lai iemaaciitos kaadu valodu , dienu dienaa jaabuut `kontaktam` ar attieciigo valodu rolleyes.gif
CryRat
IMO jp valodu reāli iemācīties tikai skatoties nevar... nu oki es ar tā pat kā visi eng, de, ru esu iemācījies skatoties bet jp ir savādāk... jp valoda ir ievērojami savādāka un tādēļ grūtāka... nez... kaut ko jau var saprast un iemācīties bet katrā ziņā neko īpaši nopietnu...

un runājot par to kur apgūt valodu... ir vēl viena iespēja... mācaties ko gribat iekš LU un C daļā ņemat jp valodu... es itkā vienu brīdi gribēju tā darīt... bet slinks laikam esu... nav ko dzīvi sarežģīt smile.gif
Takashy
lol,esjau arii gribeetu iemaaciities jap.,bet skatoties es esmu tikai iemaaciijies kaadus 5~10 vaardus....(No kuriem es tikai 3~6 iisti veel zinu)
skatotiestika vaacu kanaalus man vajadzeeja paarisgadus lai normaali saprastu visu to vaacu valodu....

nez. es sev nopirku pat kautkaadu . Jp-Lv vaardniicu un centos iemaaciities paaris tos simbolus.... bet kad es aptuveni 7~10 biju jau taa iemaaciijies man apnika un tagad es atkal visus tos "simbolus" esmu jau atkal aizmirsis...... un tas negaaja tik ilgi... ^^"

Atceros ka man staav kautkur taads Cd,kur i kautkaada Prog. kura domaata jap. valodu maaciišanaam,vai taa... bet iipaši paliidzeet man tas nepaliidzeeja,jo tur tikai ir "paaris" teikumu, utt. un no taa visa jau diezvai var iemaaciities normaali Jap. nez.....

PS: Ok,n tad jautaajums,kaads var pateikt to tur Jap. "skolu" adresses,vai maajaslapas?
edg
Ja kaadam kaut kaada dizhaa veelme tomeer iemaaciities, man ir vesels kalns ar materiaaliem, kurus dala aaraa LU Japaanas studiju studentiem (bakalaura pirmaa semestra). Varu pa kluso iedot nokopeet, bet kaadi latinji tur sanaaks, jo lapas ir daudz...
Rune
Materiaali ir , viss ko vajag lai maaciitos ir , bet slinkums sit augstu vilni rolleyes.gif
tautietis
Takashy: riigas kultuuru vidusskola atrodas ganiibu dambii 7 aiz kjiinas veestnieciibas. cik sapratu skola naakamgad plaano ieviest arii kjiiniesu valodu.
Birgitas Kruuminjas studija Gengo ir nezin kur, tipa var meeginaa zvaniit pa sjo telefonu //9137559//, tas no lapinjas kurai jau divi gadi, toreiz Brigita mekleeja telpas.

edg: labpraat pieteiktos uz kopijaam, konkreetaak uz to, kas attiecas uz gramatiku
tautietis
QUOTE (CryRat @ Mar 12 2004, 08:19 PM)
un runājot par to kur apgūt valodu... ir vēl viena iespēja... mācaties ko gribat iekš LU un C daļā ņemat jp valodu...

jaa taa ir laba doma! par skatiisanos man tomeer labpatiik domaat ka piecus gadus no vietas skatoties animes un klausoties zinjas iemaaciisos arii domaat japaaniski. krieviski sanaaca. latviski arii, itkaa:DD
no japaanju valodas visgruutaak iet ar svesjvaardiem, tie ir briiziem nejeedziigi nesakariigi, nju kaut vai piemeeram skavotaajs viniem noziimee hot kiss un saka hotcjukisu...
edg
Jaa, es arii gribeeju njemt C daljaa jap val, bet nokaveeju pierakstiishanos tongue.gif
Cerams, ka naakoshgad buus atkal (ka nav tikai paara gados)...

Par materiaaliem: Gribas jau latviski lai ir, nevis veel no anglju valodas jaatulko. Un, kur Latvijaa latviskus maaciibu materiaalus dabuut prieksh jap val galiigi nezinu... Man ir tikai taas manas lapas, graamatniicaas neko neatradu.

Pie tam par to slinkumu: Jaapzinaas, ka diez vai kaads varees kaut ko iemaaciities no materiaaliem, kas ir uz datora, it iipashi, ja shim datoram ir interneta piesleegums tongue.gif Materiaalus vajag dabuut uz papiira, aizbeegt prom no interneta (piemeeram, pie vecaasmaates laukos) un tur aiz gara laika burt visu iekshaa.

Par maaciishanos skatoties: Kad tikko saaku skatiities anime, aatri iemaaciijos kaadus 20 vaardus (tos pashus, ko visi tongue.gif) un domaaju, ka taa peec gada visu jap val iemaaciishos. Bet beigaas izraadiijaas, ka taas biezhi lietotaas fraazes aiziet momentaali, bet kaut ko gruutaaku no skatiishanaas vien, lai iemaaciitos, vajag gadus. Nezinu kaadam gjeenijam jaabuut, lai speetu tikai skatoties iemaaciities, bet normaalam cilveekam vajag pamaaciities kaadus paarsimts vaardiinjus, un peec tam skatoties jau uzkjer tos vaardus, saprot kaa jaaloca, kur jaalieto, un gadaas pat nokjert tulkotaaju nepilniibas tongue.gif
tautietis
jaaskataas ar vaardniicinju rokaas. to pasju Brigitas:)
Saiko
QUOTE
peec buutiibas buutu jaapacensjas apguut vismaz hiraganu un katakanu un pamatkanjus ~80. ...

varbūt vari dot kādu norādi kuri būtu tie ~80 pamat kanji smile.gif kādu hp or smthng...

vispār jau ir kā te saka pietiek 3 dienas uz hiragana / katakana nepaskatīties kā jau kāds simbols ir aizmirsies - pēc nedēļas jau vispār katastrofa laugh.gif

lrnj.com spēlīte kas palīdzēs apgūt hiragana / katakana un ja nemaldos arī dažus kanji - labs laiks pagājis kopš pēdējoreiz spēlēju un jūtu ka drīz vien būs atkal kāds laiks jāvelta dry.gif
Guest_tautietis
http://www.mlcjapanese.co.jp
keitaro
nu ko tautieti, izskatās ka būs jānāk klajā ar UsagiSoft! pārējos varu informēt, ka materiāli top un ir jau šis tas tapis. drīzumā jau varētu parādīties... wink.gif
keitaro
bet par brigitas vārdnīcu - nu nezinu vai tā būtu tas labākais risinājums dry.gif
domāju, prātīgāk būs lietot JWPce programmā iekļauto vārdnīcu
informācija un lejuplāde - šeit
tautietis
brigitai vaardniica 'caurumaina' bet pa to latviski:) atsuuti man lingua!
Roze
Par to Gengo vajag izmantot muusdienu iespeejas smile.gif http://www.oto.lv/ec.php?search=Gengo (noraadiitais weblinks gan vinjiem neshancee).

Bet buus skjiet jaapaintereseejas par kursu iespeejaam, jo tiiri uzreiz mesties augstskolaa tikai C kursa deelj arii negribaas (kaa nekaa pamatnodarbes un maiziites darbs ir cits).
kaarleens
man laikam tik kaut kas taadstipo taalmaaciiba der totaali nav laika pamatsdudijaam kur nu veel kursiem ehh bet nez ka ta veel buus gribeeshana
tautietis
par gengo - bija taada doma Brigitai - veidot internaatskolu. adresi tie kursi ir mainiijusi vairaakkaart, pagaajusogad maakslas akadeemijaa pie sienas veel karaajaas lapinja ar aicinaajumu jauniesiem naakt maaciities japaanju valodu, nezinu vai taa bija Brigita, maz ticams, ka kaads cits..
tautietis
QUOTE (Saiko @ Mar 13 2004, 12:08 AM)
QUOTE
peec buutiibas buutu jaapacensjas apguut vismaz hiraganu un katakanu un pamatkanjus ~80. ...

varbūt vari dot kādu norādi kuri būtu tie ~80 pamat kanji smile.gif kādu hp or smthng...


80 pamatkandži ar latviešu tulkojumiem http://nihongo.ema.lv/inc/labumi/4lkanji.htm
keitaro
jauns progs japāņu valodas apguvei - šeit
Saiko
QUOTE
80 pamatkandži ar latviešu tulkojumiem http://nihongo.ema.lv/inc/labumi/4lkanji.htm

paldies smile.gif
Rune
QUOTE (Saiko @ Mar 19 2004, 12:15 PM)
QUOTE
80 pamatkandži ar latviešu tulkojumiem http://nihongo.ema.lv/inc/labumi/4lkanji.htm

paldies smile.gif

kopsh kura laika kandzi sastaav no kvadraatiniem? rolleyes.gif
Saiko
QUOTE
kopsh kura laika kandzi sastaav no kvadraatiniem? rolleyes.gif

varbūt vari paskaidrot ko tu ar to biji domājis unsure.gif
CyberGhost
Domaaju ka labi var maaciities skatoties filmas, vismaz anglju val. viennoziimiigi var samaciities, laigan atshkjiriibas ir maximaalas huh.gif
keitaro
Rune, problēma ir tā, ka trūkst japāņu valodas nodrošinājums, tāpēc arī ir tie kvadrātiņi. būtu jānovelk un jāuzinstalē MS IME for Japanese. tas saturēs visu nepieciešamo, lai tie kvadrātiņi pārvērstos par kandži (vismaz tā būtu jābūt).
tautietis
QUOTE (Saiko @ Mar 19 2004, 12:15 PM)
QUOTE
80 pamatkandži ar latviešu tulkojumiem http://nihongo.ema.lv/inc/labumi/4lkanji.htm

paldies smile.gif

kaut kad lapaa pie izgliitiibas nopubliceeti arii ~700 vaardinji

global input method editor (japanese) no microsoft:) http://www.microsoft.com/downloads/details...&displaylang=en
Duarh
Mana metode bija 1) daudz skatiities anime 2) iegaadaat labu maaciibu graamatu ("Nakama" - iesaku) un imaaciities hiragana/katakana/paaris kanji & gramatikas pamatprincipus. Tikai no anime ir gruuti maaciities, ja nav ne jausmas par to, kaa teikumi karaajas kopaa. Paziistu daudz cilveeku, kuri 10 gadus skatiijushies anime, bet no jap. valodas nejeedz nekaa. A es peec 2.5 gadiem jau normaali ar japaanjiem varu pljaapaat (smile.gif science fiction anime gan veel gruuti saprast - visi tie termini, visi tie termini. . .).
arteck
Cien. Duarh

Un kāpēc gan nepiereģistrēties un neigriesties šeit biežāk? smile.gif
tautietis
QUOTE (Duarh @ Apr 8 2004, 08:49 PM)
Mana metode bija 1) daudz skatiities anime 2) iegaadaat labu maaciibu graamatu ("Nakama" - iesaku) un imaaciities hiragana/katakana/paaris kanji & gramatikas pamatprincipus. Tikai no anime ir gruuti maaciities, ja nav ne jausmas par to, kaa teikumi karaajas kopaa. Paziistu daudz cilveeku, kuri 10 gadus skatiijushies anime, bet no jap. valodas nejeedz nekaa. A es peec 2.5 gadiem jau normaali ar japaanjiem varu pljaapaat (smile.gif science fiction anime gan veel gruuti saprast - visi tie termini, visi tie termini. . .).

kas par nakama? kur var dabuut?
Duarh
To Arteck: Nu, Arti, kaa jau zini man paaraak pirateets anime nepiesaista, bet te tas ir gandriiz vai galvenais apspriezhamais objekts. . .bet nu labi, uztaisiiju useri taapataas smile.gif. Taa kaa Ni3 hao3 visiem.

To tautietis: Nu jaa, paskatiijos amazonee, diezgan daargs tas tekstbuks, kaa jau amerikaanju. . .man gjimenes loceklis ar graamatu piegaadi nodarbojas, taadeelj leetaak dabuuju. Bet textbooks labs; sheit (ASV) ar visi paziistamie, kas maacaas valodu, izmanto nakama. Ja tomeer ir interese ieguldiit naudu - ir 2 daljas, taa, kaa, ja jau 1. gada liimenii zini, var domaat par otro; un arii svariigi metiishaam textbooka vietaa kaut kaadu workbuuku nenopirkt. Un veel - ja vajag, varu paintereseeties, vai nevar leetaak no vairumtirgotaajiem dabuut. Pasham graamata man nodereeja; nezinu, vai kas labs pieejams leetaak (iznjemot krievu val. - noteikti jaabuut labaam graamataam).

Daitai, nihongo no benkyou ni tsuite. . .minna isshoukenmei ganbatte kudasaranakute naran! smile.gif shinai to black ninja wa tanto o mottete o mi ni iku kamo shiren kara. . .
arteck
QUOTE (Duarh @ Apr 9 2004, 08:43 AM)
To Arteck: Nu, Arti, kaa jau zini man paaraak pirateets anime nepiesaista, bet te tas ir gandriiz vai galvenais apspriezhamais objekts. . .bet nu labi, uztaisiiju useri taapataas smile.gif. Taa kaa Ni3 hao3 visiem.

Zinam, zinam. Bet tomēr es neteiktu, ka tas šeit ir galvenais "apspriedes objekts", kā tomēr varētu likties smile.gif Cilvēki sarakstās arī par daudz ko daud ko citu. Tā kā būs vien labi. Welkommen! biggrin.gif
tautietis
anoo.. <i>minna no nihongo</i> taada tiiri laba graamata..
.. un.. neesam mees te baigie piraati.. gruuti vienkaarsi dabuut legaalas aņimes Latvijaa..
tihiro
Ja maacaas tad cik gan laika sis Japanu valodas apmaaciisanaas aiznem laika..... dry.gif
keitaro
kā teicis kāds ievērojams vīrs: mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties...
es mācos nu jau 5 gadus, bet... tā ir kā ir ar to saprašanu. kad jārunā, tad vispār vāks
edg
Japaanju valoda fundamentaali neatshkjiras no citaam valodaam. Maaciishanaas liimenji ir aptuveni taadi:
1. Necik laika nemaacaas - neko nesaprot... valodu atpaziist.
2. Ljoti mazliet pamaacaas 4h - neko nesaprot.
3. Mazliet pamaacaas 1h*30 dienas - uztver dazhaadas fraazes, rodas sajuuta, ka aizies taa lieta.
4. Maacaas kaartiigi 2h*120 dienas - saprot vienkaarshas lietas, speej atsevishkjas daljas pats tulkot
5. Maacaas ljoti kaartiigi daudz_h*daudz_dienas - nav iipashi lielaaks progress kaa 4.
6. Maacaas veel daudz ilgaak - liekas, ka tik daudz maacoties jau viss buutu jaasaprot, bet taa nav...
7. ....

liidz 4. punktam ir progress, iluuzija, ka viegli visu iemaaciities, peec 4. punkta ir regress, sajuuta, ka pa velti maacies...

Ko es gribu pateikt ir: Pamaaciities taapat vien var briivajaa laikaa, bet, ja grib tieshaam iemaaciities valodu, lai visu saprastu, tad gatavojies maaciities gadiem un gadiem... tikai taadi trakie kaa tautietis to var tongue.gif
keitaro
nu, pēc tavas klasifikācijas tad es laikam būšu ticis līdz sestajai stadijai. bet pamazām jau soļoju tajā mistiskajā "....." pakāpē, jo pēc vairāku gadu mācīšanās beidzot tā metode ir rokā un ierobežojumus vairs tik ļoti nejūt. jātiek pāri visiem tiem posmiem.
edg
QUOTE
jātiek pāri visiem tiem posmiem.

...bet tas prasa laiku - sasodiiti daudz pie tam sad.gif
keitaro
kurā posmā tu esi ticis, edg?
edg
Kaut kur starp 3. un 4.

Kaadreiz baigi maaciijos pashmaaciibaa, bet tad nosliiku internetaa - nemaaciijos ne japval ne arii normaalaas maaciibas... Sho sveetdien kaa biezhi pirms tam naacu pie apskaidriibas, ka beidzot jaamaacaas, jo sesija naak u.c. sliktas lietas, bet atshkjiriibaa no citaam reizeem, shoreiz atradu uz kaa balstiities un pasham par lielu briinumu nepierasti daudz maacos (5h dienaa parasto 0h vietaa).

Secinaajums: kad buushu visu samaaciijies sesijai, kjershos atkal pie japval un tikshu beidzot 4. stadijaa smile.gif Ehh... kaa man pasham prieks par sevi - nezinaaju, ka esmu speejiigs shitaa neslinkot smile.gif
keitaro
uj, uj! izklausās baigi nopietni! tikai nepārpūlies! pirms ķeries klāt mācībām, atceries, ka mācīties varēsi arī rīt, pirms referāta rakstīšanas atceries, ka vienmēr pastāv iespēja uzrakstīt visu pēdējā naktī, pirms lasīt mācību literatūru, atceries, cik viegli ir "izbraukt" arī neko nezinot... un visa apņemšanās izkūp vējā. laugh.gif laugh.gif laugh.gif vai tad tā nav?
kuchieris
Maacos pashmaaciibas celjaa. Pirms nedabuuju valodu dzirdeet, taa bija tukshu salmu kulshana. Taapeec vien ar maaciibu graamatu nepietiek.
tongue.gif Iesaku nolaupiit kaadu japaani - buutu ideaali!
edg
Pilniibaa atbalstu japaanja nolaupiishanas ideju. Pirmie vaardi, ko mees iemaaciitos, gan buutu tikai lamu vaardi, bet tas jau arii nav slikti...

keitaro, iespeejas ir ljoti vienkaarsha:
1) meegjini visur "izbraukt", visu darot naktii un riskee shkjirties no budzheta vietas universitaatee -> 600Ls veejaa. Un dziivo visu dziivi taa...
2) beidzot saac kaut ko arii dariit, jo iekaveeto lietu kaudzes kraajas aarpraatiigos daudzumos -> izraapshanaas no sapnju pasaules nav iespeejama, ja tu esi kljuvis par iistu otaku, taapeec jaadara tas, kameer veel var -> jaasaak straadaat -> jaasaak dziivot -> jaasaak mantiibaa iedziivoties -> jaakraaj nauda, lai aizbrauktu uz japaanu -> biggrin.gif
keitaro
QUOTE
Pilniibaa atbalstu japaanja nolaupiishanas ideju. Pirmie vaardi, ko mees iemaaciitos, gan buutu tikai lamu vaardi, bet tas jau arii nav slikti...

aj, labāk gan būtu kādu japānieti pavest... wink.gif
edg
Nav jau dziivee vinjas taadas kaa anime... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.