Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Japāņu uzrunas formas...
Anime forum > Ņihonbunka . 日本文化 > Japāņu valoda
Tomorrow_angel
Japāņu uzrunas formas... blink.gif
Japāņu valoda ir sarežģīta tad, ja kādu jāuzrunā. Japāņi ir izslavēti par savu pieklājību.

"es" >
"Watakushi"- "es" formālā, pieklājīgā veidā. Sievietes tiek uzrunātas par "watashi"
"Atashi"-saka parasti sievietes, sarunvaloda.
"Atai"- vārdam pats zemākais līmenis no visiem "es". Šis vārds relatīvi tiek uzskatīts par rupju.
"Boku"- parasti tā saka jaunieši, sarunvaloda.
"Ore"-parasti tā saka vīrieši.

"tu" un "jūs">
"Anata"- šis vārdam ir daudzas nozīmes. Ja sieva uzrunā vīru uz "Anata", tad tas šim vārdam var būt tulkojums: mīļotais;dārgais.
"Kimi"- sarunvalodas forma, tā parasti vīrieši savā starpā uzrunā viens otru. Atbilst mūsu "tu".
"Omae", "Anta" - lieto gandrīz tikai mačo-tipa vīrieši, šie uzrunas vārdi skaitās nepieklājīgi.
"Temae", arī "Temee"- ļoti zemi novērtēti vārdi, skaitās ļoti nepieklājīgi, tos pat var pieskaitīt žargonvārdiem.
Ar uzvārdiem ir daudz vieglāk. Japāņiem ir daudz un dažādas uzrunas kombinācijas.Tās tiek pieliktas klāt gan vārdiem gan uzvārdiem. Noteikti daudzas esat dzirdējuši: -sama, -dono, -san, -kun, -chan...
Uzvārds + san: nietrāla uzruna.
Uzvārds + sama: pieklājīga uzruna.
Vārds + sama: cieņpilna, bet tajā pašā laikā laipna uzruna.
Uzvārds + kun: lieto, piemēram: kādā vīriešu grupā; starp vienlīdzīga ranga vīriešiem(piemēram, birojā, universitātē...), šādi tiek uzrunāti skolā vīriešu kārtas skolēni(meitenes uzrunā: Uzvārds + san)
Tikai uzvārds: lieto gandrīz tikai vīrieši, diezgan izplatīts starp skolēniem. Stilīguma pazīme.
Tikai vārds: parasti jaunu pārīšu starpā.
Vārds + kun: ja lieto vīrieši - draudzīguma izpausme, ja sievietes, tad vairāk familāra nozīme.
Vārds + san: draudzīga uzruna starp sievietēm, tā tiek uzrunāti gan vīrieši gan uzrunātas sievietes.
Vārds + chan: uzruna starp sievietēm un meitenēm, cieņpilna uzruna, arī pieaugušo uzruna bērniem.

Īpaša uzrunas grupa ir skolotājiem, profesoriem, māksliniekiem: viņus uzrunā: Vārds + Sensei. Vēl dīvaināka uzrunas forma ir: Vārds + Senpai- jaunāku cilvēku uzruna vecākiem. Nu, piemēram, šādi universitātes skolēnu uzrunā vidusskolas skolēns.

Vēl sarežģītāk ir ar uzrunu ģimenē:
Tevs: "O-too-san", "Too-san", "Too-chan", "Papa".
Mamma: "O-kaa-sama", "O-kaa-san", "Kaa-chan", "Mama".
Jaunākie brāļi vai māsas uzrunā savu vecāko māsu un vecāko brāli par : "O- nii-san" Dažreiz klāt lieto arī uzrunu "chan"
Jaunākus vīriešus un sievietes bieži uzrunā par: "O-nii-san" un "O-nee-san", ja nav zināmi viņu vārdi. Piemēram, restorānā u.c
Tās ir pašas svarīgākās uzrunas. Ceru, ka viss ir pareizi...
Labi šodienai pietiks.... laugh.gif

PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=

_____________________________________________________________________
Shinobi-sama
EDITED:
hmmmm zini es tev pateikshu ka tu tik siikumaini meegjinaaji aprakstiit. Bet nav ne veeleeshanaas ne arii redzu tam jeegu katreiz puuleeties pielabot. Tu te paaraak strikti visu nodaliijusi un tomeer esi izlaidusi vismaz 1 uzrunu pie "tu un juus" un taa ir "kisama" un kljuudas es atradu vismaz 5, bet neredzu jeegu tevipielabot.... jo galvenie principi tev ir ieveeroti... pietam muusdienu japaanaa robezhas ir daudz izpluudushaakas un nav vairs tik noteikti standarti. pie tam es neredzu vecu cilveeku uzrunas.. karoch kljuudas tev IR biggrin.gif. Un tev naaksies iztikt bez noraadeem no manas puses. Ja kads cits veelas tad lai posto droshi cool.gif
kuchieris
Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif
Shinobi-sama
QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:31)
Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif
*


mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mans avatars ir domaats, ka man patiik shii aktrise Zhang Ziyi. Pirms referee uz dzimumu pacenties palasiit paareejos pastus un meegjini atkost, kas tad es iisti esmu. J ats bija joks tad esmu jau pieveeris acis. Bet ja tu visa nopietniibaa to teci tad es saakshu analizeet tavu avataru mad.gif mad.gif mad.gif
kuchieris
smile.gif Peace, man! I'm a gin of da lamp and you got one more wish!
Sorry, ka taa... Nenjem pie sirds tik ljoti... Bet paanalizeet avataru vari... Buutu interesanti.
Shinobi-sama
QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:52)
smile.gif Peace, man! I'm a gin of da lamp and you got one more wish!
Sorry, ka taa... Nenjem pie sirds tik ljoti... Bet paanalizeet avataru vari... Buutu interesanti.
*


notici man apkaarteejiem buutu interesanti bet tev LJOTI nepatiikami.
peace ta peace *paurbina degunu un pasniedz kjepu* cool.gif
kuchieris
She maneejo kjepu ar'... wink.gif
zenofex

Muahahahaha!
Kaada netaisniiba!
Shinobi-sama, varbuut pirms protestee pasties kaa tu esi nosaucis Tomorrow_angel. Jo vinja ir VINJA smile.gif

QUOTE
PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=


Nee, viss ir kaartiibaa, vienkaarshi sanaaca jautri ar dzimumu paarprashanu smile.gif
kuchieris
Njaa...
kuchieris
Shinobi-sama! Gaaji chekot tomorrow angel? ph34r.gif
Shinobi-sama
QUOTE(zenofex @ Nov 9 2004, 15:02)
Muahahahaha!
Kaada netaisniiba!
Shinobi-sama, varbuut pirms protestee pasties kaa tu esi nosaucis Tomorrow_angel. Jo vinja ir VINJA smile.gif

QUOTE
PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=


Nee, viss ir kaartiibaa, vienkaarshi sanaaca jautri ar dzimumu paarprashanu smile.gif
*




My bad.... matokoni moushivake arimasen YO! sha izlabosim savu textu
ShinChan
Man tāds neliels ierosinājums, kas palīdzētu novērst šīs neveiklās situācijas. Blakus nikam varētu iekavās ielikt vai nu vīr. vai siev. Piemērs: ShinChan(vīr.). Vai vēl labāk atvēlēt tam speciālu iedaļu membera profilā. Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
deBUGa
QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 15:36)
Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
*
Nja tieshaam kautkaa nepieklaajiigi iekavinjaas izskatiisies... smile.gif
edg
QUOTE(Shinobi-sama @ Nov 9 2004, 14:38)
QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:31)
Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif
*


mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mans avatars ir domaats, ka man patiik shii aktrise Zhang Ziyi. Pirms referee uz dzimumu pacenties palasiit paareejos pastus un meegjini atkost, kas tad es iisti esmu. J ats bija joks tad esmu jau pieveeris acis. Bet ja tu visa nopietniibaa to teci tad es saakshu analizeet tavu avataru mad.gif mad.gif mad.gif
*


Ja godiigi, arii pirmajaas dienaas domaaju, ka esi meitene (deelj avatara). Veelaak posti paraadiija, ka neesi, bet ne jau visi lasa tik biezhi postus. Un man labraat gribeetos dzirdeet tavu analiizi par manu avataru wink.gif
edg
QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 15:36)
Man tāds neliels ierosinājums, kas palīdzētu novērst šīs neveiklās situācijas. Blakus nikam varētu iekavās ielikt vai nu vīr. vai siev. Piemērs: ShinChan(vīr.). Vai vēl labāk atvēlēt tam speciālu iedaļu membera profilā. Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
*


Atbalstu, ka vajag atveeleet speciaalu iedalju membera profilaa, atstaajot iespeeju <anoniims>. Atbalstu, ka ShinChan jaaparuupeejas, lai shis ieteikums paraadiitos ieksh "Probleemas un ieteikumi" (politologiem jaamaacaas, ko noziimee delegjeeshana). Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.
ShinChan
QUOTE(edg @ Nov 9 2004, 15:54)
Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.
*


Tu mani pārsteidz. Tu taču zini, ka neba jau nu tikai fizioloģiskās lietas nosaka to pie kāda dzimuma cilvēks pieskaitāms. Un vai viņš vispār pie kāda ir pieskaitāms. Varbūt es sevi jūtu kā OHO, jeb nekatro dzimti? Esmu piederīgs vīrieša dzimumam (fizioloģiski), bet jūtu sevi kā sievieti, vai ārpus dzimumam stāvošu (jautājums par dzimti, kas vairāk ir saistāms ar cilvēka socializāciju).
Eh, nemāku jums saprotami to izskaidrot, būs jāpastudē sociālā antropoloģija.
edg
QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 16:04)
QUOTE(edg @ Nov 9 2004, 15:54)
Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.
*


Tu mani pārsteidz. Tu taču zini, ka neba jau nu tikai fizioloģiskās lietas nosaka to pie kāda dzimuma cilvēks pieskaitāms. Un vai viņš vispār pie kāda ir pieskaitāms. Varbūt es sevi jūtu kā OHO, jeb nekatro dzimti? Esmu piederīgs vīrieša dzimumam (fizioloģiski), bet jūtu sevi kā sievieti, vai ārpus dzimumam stāvošu (jautājums par dzimti, kas vairāk ir saistāms ar cilvēka socializāciju).
Eh, nemāku jums saprotami to izskaidrot, būs jāpastudē sociālā antropoloģija.
*


Uzskatu, ka tur vajadzeetu paraadiities tam dzimumam, kaadaa tu veelies, lai tevi uzrunaa. Vissmagaakajos gadiijumos veel jau paliek arii <anoniims>.
jurc
Nu jau aizgaaja Offtopic`s!
Un gribēju pateikties Tomorrow_angel par lielo centību! Visa cieņa tev... wink.gif

Un par to dzimuma noteikšanu.... Ja katrs ieliktu savu bildi pie infas, ta jau arī varētu zināt dzimumu! smile.gif
Ralfs
Ssaaaa...
Tad jau būtu interesanti uzzināt vismaz savu kursu biedru vārdus,
vai kaut kas slikts ir atgadījies, ka visiem nickname priekšā-pakaļā?

Kas tur ko brīnīties par dzimumu sajaukumu, mums tak ir vienlīdzība :-)
Dosim laužņus meitenēm un puķu leikanniņas puišiem...

Tiešām offtopic, bet jautri palasīt.

Tomorrow_angel ir centīgs nickname, tāds labs iesākums, tā tik turēt!
Cik cilvēku, tik viedokļu par valodas specifiku, katram sava pieredze.

Mata-ne
Duarh
Atgriezhoties pie topica. . .

kompilaacija jau laba, bet labaak uz to nepaljauties, ljoti daudz kas nodaliits taa, kaa dziivee tik strikti nemaz nodaliits netiek. Bet tas taa, vissvariigaakais tikai pieziimeet, ka labaak dziivee nevienu japaani ar 'sama' uzrunu neuzrunaat; tas vienkaarshi gandriiz nekad nenotiek, taa var uzrunaat 1000 gadus vecu budistu muuku, kas nupataas no kalna noraapies, vai varbuut ljoti augstu staavoshu bosu, bet ne jau normaalu cilveeku ikdienaa. (Veestulees gan cita lieta - sama uzruna biezhi sastopama). Ja taa vienkaarshi kaadu ar sama uzrunaa, var padomaat, ka njirgaajas vai kaa.

Anime -sama paarsvaraa lieto paarspiileeshanas/humora noluukaa, vai arii veesturiskos settingos (uzrunaajot kungus utt). Ir arii vaardi, kuriem biezhi automaatiski galaa naak sama (piemeeram, vaarda 'kyaku' - viesis - visbiezhaak lietotaa forma ir 'okyakusama')
Ralfs
Par to "sama" ir arī tāds info:
ja cilvēku neredzi un nezini sociālo statusu
var teikt "sama", teiksim lidostās vai stacījās, kad kāds kādu meklē un
pa skaļruņiem to izziņo.

Nu un "Fudžī", tomēr "sama", it kā pār šo kalnu japāņi tikai tā izsakoties.
Tomorrow_angel
QUOTE(zenofex @ Nov 9 2004, 17:02)
Muahahahaha!
Kaada netaisniiba!
Shinobi-sama, varbuut pirms protestee pasties kaa tu esi nosaucis Tomorrow_angel. Jo vinja ir VINJA smile.gif

QUOTE
PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=


Nee, viss ir kaartiibaa, vienkaarshi sanaaca jautri ar dzimumu paarprashanu smile.gif
*




Jau pamaniju..............hmmm...........laikam vajadzēs pielikt beidzot bildi profilam;pietiek slinkot dry.gif
Tomorrow_angel
QUOTE(edg @ Nov 9 2004, 17:54)
QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 15:36)
Man tāds neliels ierosinājums, kas palīdzētu novērst šīs neveiklās situācijas. Blakus nikam varētu iekavās ielikt vai nu vīr. vai siev. Piemērs: ShinChan(vīr.). Vai vēl labāk atvēlēt tam speciālu iedaļu membera profilā. Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
*


Atbalstu, ka vajag atveeleet speciaalu iedalju membera profilaa, atstaajot iespeeju <anoniims>. Atbalstu, ka ShinChan jaaparuupeejas, lai shis ieteikums paraadiitos ieksh "Probleemas un ieteikumi" (politologiem jaamaacaas, ko noziimee delegjeeshana). Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.
*



Jā varbūt tiešām nevarētu būt kāda zīmīte klāt, kas esi par dzimumu.....varat aiziet uz www.animephantasies.de- jā tur viss glīti pie bildītes arī dzimums norādīts....
WOW....nedomāju, ka manis dēļ varētu izcelties tāda jezga blink.gif
Tomorrow_angel
QUOTE(Ralfs @ Nov 10 2004, 03:12)
Ssaaaa...
Tad jau būtu interesanti uzzināt vismaz savu kursu biedru vārdus,
vai kaut kas slikts ir atgadījies, ka visiem nickname priekšā-pakaļā?

Kas tur ko brīnīties par dzimumu sajaukumu, mums tak ir vienlīdzība :-)
Dosim laužņus meitenēm un puķu leikanniņas puišiem...

Tiešām offtopic, bet jautri palasīt.

Tomorrow_angel ir centīgs nickname, tāds labs iesākums, tā tik turēt!
Cik cilvēku, tik viedokļu par valodas specifiku, katram sava pieredze.

Mata-ne
*



Jāā................protams ir patīkami, ja tevis dēļ izceļas "tik asas diskusijas". Laikam man ir talants... Dzimumu vienlīdzība? Ha ha ha...varētu teikt, ka pat pārāk daudz.... tongue.gif
Shinobi-sama
QUOTE(edg @ Nov 9 2004, 15:54)
atveeleet speciaalu iedalju membera profilaa, atstaajot iespeeju <anoniims>. Atbalstu, ka ShinChan jaaparuupeejas, lai shis ieteikums paraadiitos ieksh "Probleemas un ieteikumi" (politologiem jaamaacaas, ko noziimee delegjeeshana). Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.
*


hem mosh veel profila iedalaja atstaat vietu pases skanam? laugh.gif
ShinChan
QUOTE(Shinobi-sama @ Nov 10 2004, 14:25)
hem mosh veel profila iedalaja atstaat vietu pases skanam?  laugh.gif
*


doma nav slikta, vienīgi probza tā, ka visiem var nebūt pases.
deBUGa
QUOTE(ShinChan @ Nov 10 2004, 14:53)
doma nav slikta, vienīgi probza tā, ka visiem var nebūt pases.
*
Tad iesniegums ar vecaaku parakstiem un mediciiniskaa iszinja.
Yanka_ronin
QUOTE(Ralfs @ Nov 10 2004, 11:07)
Par to "sama" ir arī tāds info:
ja cilvēku neredzi un nezini sociālo statusu
var teikt "sama", teiksim lidostās vai stacījās, kad kāds kādu meklē un
pa skaļruņiem to izziņo.

Nu un "Fudžī", tomēr "sama", it kā pār šo kalnu japāņi tikai tā izsakoties.
*




Nevis tikai tā izsakoties, bet tas kalns viņiem ir vissvētākais, tāpēc augstu godājams tāpēc, ka japāņos ir tāds uzskats, ka tur mītot mirušo gari.
Duarh
Nah, biezhi "Fuji-san" saka. Bet san taapataas ir saiisinaajums no sama, taa kaa veesturiski droshi vien bija sama (un gan jau muusdienaas arii sama lieto, es gan tikai pats 'Fuji-san' esmu dzirdeejis)
Shinobi-sama
ore mo!.. retaak gan fujiyama...
Yanka_ronin
Fujiyama gan būtu vairāk tā kā lietojams ģeogrāfijas sfērā. ph34r.gif
Chaos
QUOTE(ShinChan @ Nov 10 2004, 14:53)
QUOTE(Shinobi-sama @ Nov 10 2004, 14:25)
hem mosh veel profila iedalaja atstaat vietu pases skanam?  laugh.gif
*


doma nav slikta, vienīgi probza tā, ka visiem var nebūt pases.
*



pases tad vareetu buut, bet par skaneriem gan es shaubos.

P.S. Shis nu gan ir viens offtopics biggrin.gif
labvelis
QUOTE(Tomorrow_angel @ Nov 9 2004, 13:57)
Japāņu uzrunas formas... blink.gif
  Japāņu valoda ir sarežģīta tad, ja kādu jāuzrunā. Japāņi ir izslavēti par savu pieklājību.

  "es" >
"Watakushi"- "es"  formālā, pieklājīgā veidā. Sievietes tiek uzrunātas par "watashi"
"Atashi"-saka parasti sievietes, sarunvaloda.
"Atai"- vārdam pats zemākais līmenis no visiem "es". Šis vārds relatīvi tiek uzskatīts par rupju.
  "Boku"- parasti tā saka jaunieši, sarunvaloda.
  "Ore"-parasti tā saka vīrieši.


PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet.  ='(^-*)'=                                                                   

_____________________________________________________________________
*




sho sarakstu varetu turpinat un turinat... savulaik biju saskaitijis vairak ka 14 viena pasha "es" tulkojumus. noteikti japiemin lepni skanoshais imperatora - chin 朕. domaju ka sheit ir tadi, kas gribetu but samuraji tatad - sessyou, noklustot shikoku vares dzirdet - wai...
gribetos gan pajautat no kurienes nak apgalvojums ka atai ir rupjsh. vienigais, kas nak prata, ka taa ir sievieshu valoda un nedaudz vecmodiga?
ak jaa tas ar labi "Sievietes tiek uzrunātas par 私" kaa to saprast? (parasti uzrunai lieto 2. personas vietniekvardus) vai tas bija domats, ka virietim saruna ar sievieti jalieto watashi, vai sievietes sava starpa to lieto. ..
labvelis
QUOTE(Yanka_ronin @ Nov 10 2004, 16:18)
QUOTE(Ralfs @ Nov 10 2004, 11:07)
Par to "sama" ir arī tāds info:

Nu un "Fudžī", tomēr "sama", it kā pār šo kalnu japāņi tikai tā izsakoties.
*




Nevis tikai tā izsakoties, bet tas kalns viņiem ir vissvētākais, tāpēc augstu godājams tāpēc, ka japāņos ir tāds uzskats, ka tur mītot mirušo gari.
*



kas tas par murgu blink.gif lol. shai gadijumaa -san nozimee kalns 山, nevis uzrunas formu (-san, -sama, -sensei). vispar san ir n-tas nozimes, kaut vai tris 三 . visi kalni ir san kinkasan, soraksan, gaizin-san. savukart fujiyama tas tads jautrs arzemnieku izgrudrojums, taa sakot jaunvards (izpushkosim japanu val kaa nu kursh prot:)
Yanka_ronin
Nekāda murga tur nava, tas ko esmu teicis par kalna svētumu, es nemaz nebiju domājis to saistīt ar ''山''. wink.gif

Tas, ka japāņi izdomājuši savu kalnu nosaukt par''様'', tas ir tikai sakritības pēc, ka vārds ''kalns'' skan tāpat kā tas uzrunas piedēklis. No tā nav cēlies neviens mīts par Fudži kalnu. Drīzāk tas ''様'', runājot par kalnu, varētu būt radies no mītiem, kuri radušies daudz senāk, nekā kalns sācis tikt godāts tik augstu. biggrin.gif

A muļķības ir tas, ka ''Fujiyama'' ir ārzemnieku izdomāts. tongue.gif Tas noteikti ir kalna pirmais nosaukums japāņu valodā, bet šeit, varbūt, ka kļūdos. unsure.gif
labvelis
QUOTE(Yanka_ronin @ Feb 27 2005, 11:00)
Nekāda murga tur nava, tas ko esmu teicis par kalna svētumu, es nemaz nebiju domājis to saistīt ar ''山''. wink.gif
Tas, ka japāņi izdomājuši savu kalnu nosaukt par''様'', tas ir tikai sakritības pēc, ka vārds ''kalns'' skan tāpat kā tas uzrunas piedēklis. No tā nav cēlies neviens mīts par Fudži kalnu. Drīzāk tas ''様'', runājot par kalnu, varētu būt radies no mītiem, kuri radušies daudz senāk, nekā kalns sācis tikt godāts tik augstu. biggrin.gif
A muļķības ir tas, ka ''Fujiyama'' ir ārzemnieku izdomāts. tongue.gif  Tas noteikti ir kalna pirmais nosaukums japāņu valodā, bet šeit, varbūt, ka kļūdos. unsure.gif
*



Ja taa padoma kaut kur tev ir taisniba. japanu valodaa dievus uzrunaa ar -sama (piem 恵比寿様 Ebisu-sama). sintoistu religija katru kalnu (un netikai kalnu) var pielidzinat dievam (garinam utt.) tatad sanak fuji-sama富士様 smile.gif bet tad gan to butu jatulko nevis kaa fuji kalns, bet gan kaa ~ fuji kalna gars(?). savukart san 山 nak no kinieshu un nozimee vienigi kalnu.
par fujiyamu - fundenee ir gramata starojaponskii jazuk (krievu valodaa), varbut tur kaut kas par to ir. musdienas taa vinu japanaa uzrunaa tikai un vienigi arzemnieki (varbut vini megina atdzivinat kadu varen senu salikteni wink.gif
isteniba tas kalns skaists ir tikai ja skataas pa gabalu

P.S. sorry iepriekshejaa postaあ bishki kludijos samuraja cieniga sevis uzruna ir sessya (nevis sessyo) 拙者
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.