Help - Search - Members - Calendar
Full Version: japanese
Anime forum > Ņihonbunka . 日本文化 > Japāņu valoda
Shinobi-sama
ieliku sho topiku sheit jo man liekas ka tur zemaak neviens nenorullees.... tatad gribu pajautaat kaadas ir katra sheit postotaaja jap valodas zinaashanas... yeb kaa saciit lai paska savu liimeni.. vai te kaac vispaar ir kas teiksim.. 30 procentus no animes vareetu saprast arii bez subtitriem... cik taalu sniedzas juusu zinaashanas gramatikaaa un vai varat teiksim lasiit briivi lasiit japaaniski textus kas ietver sevii 1&2&3&4 grade kanji.... personiigi es zinu 60 no 1 grade un kaadus 20 no 2 grade.. taakaa esmu ja ne nulle tad bisku vairaak kaa nulle... jo lasiit ir viena lieta un saprast ir pavisma cita...

P.S. tautu luudzu nekautreeties par savaam zinaashanaam.. man tikai gribas zinaat vai anime ir devusi dzinuli juusu speejaam.. btw ceru ka katrs ieteiks kaut ko no savas pieredzes un vareesim maaciities viens no otra
Dzonis
hm......jaapadomaa......hkm..es teiktu ka mans zinaashanu liimenis iz LJOTI tuvu nullei.speeju atpaziit biezjaak un vienkaarshaakos vaardus..bet ceru ka ar laiku tas mainiisies smile.gif vismaz pa paaris vaardiem
deleted-ray
Nu man aizkerjas tie biezaak lietotie vaardi taapat kaa citiem cool.gif Bet nu gadaas ka pamekleeju dziesmu vaardus un tulkojumu angliski
Kikyou
Hmm... Kanji es var teikt gandriiz nemaz nemaaku lasiit, tikai kaadas atsevishkjas ziimes =D Bet es varu lasiit/rakstiit hiraganu biggrin.gif
No pashas valodas es saprotu gandriiz tikpat maz kaa no krievu valodas (t.i. lasiit/rakstiit nedaudz maaku un tad veel paaris teikumus pateikt un atsevishkjus vaardus, un ta veel saprast sho to)... bet taa vispaar ne diez ko daudz, kaa jau cilveeks kas japaanju valodu tikai caur datoru var iemaaciities biggrin.gif
Shinobi-sama
QUOTE (Kikyou @ Sep 8 2004, 05:24 PM)
Hmm... Kanji es var teikt gandriiz nemaz nemaaku lasiit, tikai kaadas atsevishkjas ziimes =D Bet es varu lasiit/rakstiit hiraganu biggrin.gif
No pashas valodas es saprotu gandriiz tikpat maz kaa no krievu valodas (t.i. lasiit/rakstiit nedaudz maaku un tad veel paaris teikumus pateikt un atsevishkjus vaardus, un ta veel saprast sho to)... bet taa vispaar ne diez ko daudz, kaa jau cilveeks kas japaanju valodu tikai caur datoru var iemaaciities biggrin.gif

ja ir veeleme tad ar datoru pilniibaa pieteiek... nu pagaidaam
piemeeram iipashiem entuziastiem iesaku "power japanese" var novilkt caur edk2 tiiklu un man pasham arii ir sharings..... nu vienkaarshi burviiga programma iesaaceejiem.. tagadinj pac seezhu pie "kanji gold" pagaidaam labaakais bezmaksas softs ko esmu atradis.... aa existee veel 555 vai kaa vinju tur sauca tas ir pirmo 555 kanji learning tool taakaa tas ir html... jeb book tad "kanji gold" ir neiazvietojams jo taa jau ir programma kuraa var drilleeet visus oficaalos 6 grade(ap 2000) kaa arii veel paildus 8 un 9 grade (plus veel 3xxx kanji) nu bet ja kaac sasniedz ariii pirmos 5 grade tad jau arii tas ir pretty reasonable.... un ja var ieteikt vaardniicu tad labaakaa ir "jdic" pirmaamkaartaaam ir par velti un otraam kaartaam taa vaardniica ir standarts 90% softiem jap valodaa linku npostoshu jo atrast vinju ir viegli un savaakt lietoshanai arii ir vienkaarshi ja saprot angliski... zheel ka vinja nav kaa binary install... bet nodaljaam jaavaac bet ja sajeedz tad viss ir "peace of cake"
taalaak ja kaadam sagaadaa gruutiibas darbiibas vaardi un to formas tad existee taac tool kaa "NJstar Japanese Word Processor v5.0" prograamaa ir maksas bet tas nav sheerslis jo tur ir "werb generator" kas nogenerees visas werb formas kaadas ir... piebildiishu ka tur var ievadiit gandriiz jebkuru simbiolu virkneejumu galvenais lai tikkai beigtos kaa darbiibas vaards.... tas ka maksas ir poh jo nekur vinjsh neuzraada briidinaajumu par terminja beigaam nu ja nu gadienaa tad registraa existee viena vieta kur existee datums ko var mainiit peec sirdc patikas
jaa un wer jaaievada kaa "dictionary form" pagaidaam baigi parociigi ... jo es drriiz vairs i to nelietoshu jo visiem darbiibas vaardiem existee stingra sisteema kaa vinji tiek veidoti... un iemaniities ir tikkai praxes jautaajums

P.S. ja man liktu izveeleeties starp valodaam tad ko maaciities... japaanju vai vacu vai franchu vai veel kaadu kur existee sazin cik laiki un n tie nosaciijumi kaa ats ir latvieshu un krievu valodaam tad es vienbalsiigi dodu prieksroku Japaanju valodai.. .jo taa ir valoda ar striktu teikumu uzbuuvi un ir vienkaarsha..... nu vieniigasi kas biedee tautu tie ir kanji... bet arii tie ir sistematizeeti... un ja paarzin visus 214 bushu tad raxtiit kanji jau probleemas nesagaadaa... visi kas teix ka jap valoda ir gruuta vai sarezgiita lai vispirms saliidzina valodas no tehniskaas puses un peec tam saak muldeet ka vinja ir gruuta mees varam buut laimiigi ka maakam piemeeram to pashu krievu valodu jo krevu valoda patiesiibaa ir ljoti gruuta tas mees no beerniibas esam drilleeti vinjaa tapee sakam ka vinaj ir viegla tagad jau existee vesela paaudze kas tikkai vienu latvieshu valodu vien zina un angliski ar gruutiibaam lasa.... mans viedokklis ir ka letinju valoda izmirs... esmumu kosmopoliits tapee tas ir saprotams tapee zinaat taadas valoadas kaa anglju krievu japaanju spaanju portugaalju itaalju un franchu ir daavana... cilveeki maacities runaat sveshaa meelee joar latvieshu valodu var tikkai sapuut latvijaa.. lai piedod karstasiniigie patrioti bet ar pashreizeejo Latvijas politiku un nostaadni 2 paaudzes tas ir saakot no 91 liidz 2045 gadam latvijaa izlietot savu potenciaalu nevarees... aaarzemes ir paradiize...
OKEJ AIZGAJU JAU OFFTOPIKAA 
すまんすまん!そして 日本語の勉強してをがんばれ下さい、けどうまだお前たちの日本語は話せ。 suman suman! soshite nihon-go no benkyoushite wo ganbare kudasai, kedou mada omae-tachi no nihon-go wa hanase (piedod piedod! maacieties jaapaaniski un sakiet ko pashlaik maakat)
Crash
No galvas zinu tikai nedaudzus vaardus, bet citaadi vienk nereti lietoju eletronisko vaardniicu un kau kas jau aizkjeras arii galvaa no taa visa wink.gif
neziniitis
nu nezinu vai kaadu tas interesees bet mans liimenis nav 0 tas i vesels viens vards tikai nezinu ko tas noziimeeja uudeni vai uguni sad.gif nu labi nevienu neapmaaniisu zinu 0 man ir vaardniica bet nezinu vai taa ir ķīniešu japāņu vai vēl kadas aziaatu tautas
deleted-ray
Nzzkaapeec mani pievelk tas viss japaanju staffs - austrumu ciinjas (pats kaadreiz gaaju), samuraji (arii filma Peedeejais samurajs, par Azumi un Zatoichi nemaz nerunaajot..), valoda kaa taada smile.gif, ierochi un protams ka anime cool.gif. Gan jau ir veel kautkas, tikai praataa nenaak.
tostermaize
mans līmenis šajā jomā iskrin mīnusos
MitSuki
Es paslaik tikai maku pateikt kadus 30 vardus japaniksi, bet pusi nesaprotu ko nozime:).Rakstit es maku kadus 10 hlirogrifus smile.gif.Es jau negribu lielities bet ziemassvetkos iesu macities uz japanu kursiem ta ka ar laiku iemacisos gan runat, gan rakstit, gan lasit japaniski.... smile.gif
Ramiel
eh kur tie japanju kursi notiek ?
gribeetos to gna uzzinaat un velaak varbuut arii iesaakt maaciities kaartiigi smile.gif
xikes
Nez.. es zinu labi ja kaadus 10~20 vaardus.. nu "zinu" kaa vini izrunaajas.. smile.gif Par raxtiibu pagaidaam nav ne jausmas... tongue.gif
Shinobi-sama
QUOTE (JaYzZ @ Sep 9 2004, 08:28 AM)
Es jau negribu lielities bet ziemassvetkos iesu macities uz japanu kursiem ta ka ar laiku iemacisos gan runat, gan rakstit, gan lasit japaniski.... smile.gif

taa nav lieliiba bet apsveicam paraadiiba.. bet saki kur vunji notiks mosh masn ar izdomaas aziet uz jamiem.. jo uz datora viss ir labi bet bez praktiskas sarunas nekas labs neiznaaks... pastoties uz mani no mals var padomaat ka esmu nojuudzies.. kaut ko buldureeju pie sevis nesaprotamu.. un runaajos ar sevi.. bet par cik neviens apkaart ar maniim nerunaa jap tada atliek tikkai monologi... un ar anglju valodu ar taa bija... kameer pac nedrillesi visos iespeejamos veidos tameer rezultaatu nebuus.... universitaate ir daudz taadu kas itkaa maacaas angliski bet kad nonaak liidz runaashanai tad tikkai speej lauziitaa valodaa no lapinjas runaat..
tapee mosh vareetu ieviest atsevishku sadalju kur vareetu tikkai japaaniski saraxtiities.. nu pox ka tikkai kanaa es jau ar nevaru lieliities ka nez ko maaku bet primitiivus teikumus uzcept es protu.. tapee ja saaksim drilleet kopiigi tad buutu feini mosh kaac var POL uztaisiit par sho teemu
MitSuki
Taa jaunie cilvki smile.gif. Kursi notiek Rupniecibas iela.... tongue.gif!Es par tiem kursiem neko ipasu nezinu jo vecaki man pasi saka tev ir jaizvelas kur tu gribi braukt uz USA,Zviedriju,Angliju...A es teicu ka nafig man tajas stulbajas valstis jabut...Beigas pateicu ka gribu uz Japanu smile.gif!Vecaki koma tur :DDD...Bet beigas viss ok no ziemassvetkiem jaiet uz kursiem un pec 12klases brauksu prom uz japanu...(es nelielos es vienkarsi saku) smile.gif
MitSuki
Raqqaman taaa par kursiem ir taa uzvani uz 118 un vini pateiks... smile.gif!Bet prikolsi ir tads ka tie kursi ir loti dargi.... sad.gif!
Shinobi-sama
JaYzZ nu malacs... ja tu saki ka ljoti daargi tad mosh mini cenniku .. aa un veel buutu jauki pateiktu kaa tu domaa prom uz japaanu aizlaist ja domaa studeet tad atkal tas maksaa 10 aadas novilkt ja domaa uzreiz darbu atrats tev vajag rekomendaacijas un pieprasiijumu no japaanas un atieciigu VIIZU lai tur uztureetos un straadaatu.... mosh tev ir paziishanaas vai varbuut vienkarshi daudz naudas ir nu nez es aizlaist taapat vien nespeeju nav man tas bugets taads lai aizvilkot uz turieni bet IR plans ..kaads to es neteikshu jo savaadak esmu maanticiigs un plans noplauks taa arii arii nesaakts realizeet..
anyway がんばってください!
zenofex
Nja, japaanju valoda... Man patiik klausiities vinjaa, bet laikam nekad vinju nemaaciishos, baigi piebaazh smadzenes, un jeega? Es tach nopietni nepielietoshu to nekad dziivee, vismaz man taa liekas.

Bet apmeeram 100 vaardinjus zinu un vienkaarshaakaas fraazes zinu, rakstu ziimi gan nevienu sad.gif
MitSuki
Es domaju uz turieni braukt un ir dazi pazistamie kas palidzes... tongue.gif . Bet viss lielaka prob man ir tada es domaju ka mani tur nepienems ka es tur busu ka nieciba un ta man ari citi teica..Bet kad noskatijos filminu FUTURE IN JAPAN tur viss ir pateiks ka tur dzivot var normali un ka tevi tur pienem ka savejo un dzivo parastu dzivi taka it ka viss ok, jo japani ar katru gadu mainas(man ta liekas) bet gan jau redzesu pec 4 gadiem kas notiks xe smile.gif...(man vel ir daudz ko macities taka es tagad tikai fantazet varu) biggrin.gif
Shinobi-sama
YaYzZ.. ja nav nosleepums par ko tu domaa tur straadaat?
Man negribas izklausiities par pieliideeju bet vai nevari ieteitk savas paziishanaas un mosh es kaut ko varu izskrubinaat no taa visa
Crash
QUOTE (JaYzZ @ Sep 9 2004, 02:54 PM)
un pec 12klases brauksu prom uz japanu...(es nelielos es vienkarsi saku) smile.gif

Atved mums kaadus anime uz origjinaalajaas box versijaas biggrin.gif

Btw, visp apskauzhama apnjeemiiba japaanju val iemaaciities wink.gif

P.S Opaa, es jau peec foruma titula skaitos namiipashniex laugh.gif Diez kur tad man tas nekustaamais iipashums atrodas... biggrin.gif Iespeejams, gan, ka man vienk slikta vaardniica... rolleyes.gif
MitSuki
Da es tur domaju macities par ekonomistu tikai jaskatas ka man ies te latvija bet es 90% saku ka brauksu aa pazistamie ir caur manu teva druga drauga... smile.gif)))!Da vispar var taaa vari nakt ar mani macities kursos smile.gif))!Vismaz nebusu tur jauninais tikai maksa dargi bet par cen tur it ka var vienoties(ta man teica)
MitSuki
Crash xe smile.gif)))) !!A un man vel viens jautajums ir! Ka jus domajat vai mani tur pienems vai ari pret mani izsturesies labi!Izsaiet savu viedokli ja varat.. smile.gif
Shinobi-sama
QUOTE (JaYzZ @ Sep 10 2004, 03:48 PM)
Ka jus domajat vai mani tur pienems vai ari pret mani izsturesies labi!Izsaiet savu viedokli ja varat.. smile.gif

Pret tevi iztureesies kaa pret gai-jin (aarvalstnieku), nu principaa var teikt ka daliiti pret tevi atieksies, ja iet runa ka tu kaa tuurists tur aizbrauc, tad pret tevi iztureesies pieklaigi un ar cienju. Ja brauksi tur maaciities tad sagaidi ka tu buusi konkurents un pret konkurentiem nevienmeer ir draudziiga atieksme, it sevishki ja tu veel necieni vinju pastaavosho iekaartu un ignoree vinju kultuuru. Silts ieteikums ir jau tagad, pirms veel tu domaa kursos iet, ir trenneet savu izrunu jo tu labaak un veiklaak lociisi vinju valodu jo ar tevi vieglaak buus saprasties. Liec miixto uz visiem un bulduree pakalj visur kur dzirdi japaanju valodu, loci, izrunaa, stutee teikumus uz savu roku, sarunaajies ar sevi un saac jau domaat japaaniski, tas es domaaju konstrueet domas peec vinju gramatikas principa. Es jau tur augstaak mineeju programmas un tuuljus kurus ir veerts iemeeginaat, mosh pac vari ko ieteikt, kas tev liekas ieveeriibas cieniigs.
MitSuki
Ja godigi nezinu smile.gif ( da es vel sita foruma laikam viss sikakais esmu pec kikyou) smile.gif!Es saku kad iesu tad visu pateiksu.A tu piem kape tu negribi nakt ari macities ? Butu forsi ja vel kads no foruma naktu9(ja vispar kadam patik japanu val.) blink.gif
Duarh
Nezinu, es uzreiz peec vidusskolas nebrauktu, augstaako izgliitiibu labaak ieguut tomeer rietumu pasaulee, ja vien japaanju val. nepaarvaldi pilniibaa. Es sarunaaties varu diezgan normaali, lai gan lasiit protu ljoti maz (pirmo 2,3 klashu liimenii varbuut), bet maaciities uz japaanu noteikti nebrauktu - iebaaztu kaut kaadaa angliski notiekoshaa programaa, un taadaas liimenis parasti nav paaraak augsts. No otras puses, ja vienu gadu pa priekshu tikai valodu pamaaciitos, tad gan jau vareetu atrast, kur nopietnaak studeet.

A par japaanju valodas iemaaciishanos - pirmkaart ir vajadziigi gramatikas pamati, bet peec tam ar anime pietiek. Es izmantoju 'nakama' textbookus (no amazon vai kur var pasuutiit, lai gan diezgan daargi) - iebraucu gramatikaa, un peec tam peedeejo paaris gadu laikaa diezgan daudz no anime esmu iemaaciijies.

a par anime saprashanu - tas aarkaartiigi atkaraajas no anime. science fiction anime gandriiz neko nevar saprast, jo vinji tur vislaik runaa tehniskaa zhargonaa. a GTO vai karekano vai card captor sakura vai miyazaki filmaas ljoti lielu dalju var saprast, jo valoda daudz ikdienishkjaaka. Bet ar laiku viss naaks, ar laiku. . .
MitSuki
Nu ja zinu ka man tur buss gruti, bet man liekas ka ar laiku iejutisos un varesu gan pabeigt augskolu gan ari parejo dabut.... cool.gif
Red Devil
Stimulu anime dod un vel kaadu......... bet mans zināšanu līmenis ir zem nulles... mad.gif ienīstu tos izdevējus neviens nevar izdot grāmatu kurā būtu nu kā pašapmācības kursi.............. vienīgais ko es saprotu ir tas ka tie ir kautkādi ķeburiņi.......
MitSuki
Ne jau ir kaut kadas gramatas,ari vari no interneta novilkt dazus sudinus par japanu gramatiku utt.,Bet ta ja gribi tiesam iemacities japanu val. tad nez kaca dafiga Japanese lessons vai ari ej uz kursiem smile.gif!Es zinu ka ir kaut kada grmatina krievu val kur ir rakstits krieviski un izstulkots latvija, bet pagaidam neesmu redzejis veikalos tas gramatinas unsure.gif
Red Devil
Thx JaYzZ! es māģināšu dabūt kādu lessonu jo tur kur es atrodos tur ar valodām notiek liela bremzēšana..............Rēzekne.... mad.gif
Shinobi-sama
QUOTE(JaYzZ @ Sep 12 2004, 14:12)
Nu ja zinu ka man tur buss gruti, bet man liekas ka ar laiku iejutisos un varesu gan pabeigt augskolu gan ari parejo dabut....  cool.gif
*



palassi pirmo lapu shim topikam tur vienaa no postiem es esmu mineejis dazhas progr pashmaaciibai

atkaartos negribas
Yanka_ronin
es tā kā piederētu pie vēcā stiliņa valodas zubrītājiem, jeb, mācos no grāmatām. tās gan pasūtu internetā.
Boku wa yaku issen (1000) kanji wo shittemas kara, nandemo yasashii tekisuto wo yomete iru.
Anime gan man nesekmē to zināšanu. tongue.gif
Rob_X
Kaut kur paardaugavaa (laikam) ir japaanju skola. Vairaak pateikt diemzheel nezinu. Pats maaku 1 kanji (hito - cilveeks), kaut kur 10 kataganas hieroglifus un chupinju vaardu (pietiek lai saliktu paaris teikumus). Un cik nu peec pasha experimenta uzzinaju, varu saprast serijas jegu un lielako dalju dialogu galveno domu. Bet tas bija Onegai Twins OVA (13. serija, ja kads nezin) un ka zinams (vai nezinams tongue.gif ) ta ir diezgan paredzama anime. Vispar daudzas animes ir tik paredzamas, it iipashi, ja ir redzeets vairums seeriju biggrin.gif . Domaaju, es vareetu saprast serijas jegu un lielako dialogu galveno domu pat ja skatitos ko neredzetu.
kuchieris
Silts ieteikums ir jau tagad, pirms veel tu domaa kursos iet, ir trenneet savu izrunu jo tu labaak un veiklaak lociisi vinju valodu jo ar tevi vieglaak buus saprasties. Liec miixto uz visiem un bulduree pakalj visur kur dzirdi japaanju valodu, loci, izrunaa, stutee teikumus uz savu roku, sarunaajies ar sevi un saac jau domaat japaaniski

Visiistaakaa patiesiiba
Ralfs
Labdien,
es te pavisam jauns dalībnieks, kaut arī lasu forumu kādu laiku.

Par to mācīšanos un arī izrunu, ja nav grūtību ar angļu valodu:
iesaku pamēģināt Pimsleur audio kursus.
Ir jāatkārto tas, ko saka un nekādas
rakstīšanas vai gramatikas, to pāt īpaši atgādina
kursa viedotāji. Bet darbojas. Ja papildina
ar jēdzīgu gramatikas grāmatu un vēl izdomā sev rakstīšnas
vingrinājumus, ir OK. "Kur dabūt?" labāk
gan nejautāt ;-)... tur...i-netā...
Pilns japāņu kurss aizņem 1Gb ar mp3.
kuchieris
QUOTE(Ralfs @ Oct 14 2004, 14:58)
Labdien,
es te pavisam jauns dalībnieks, kaut arī lasu forumu kādu laiku.

Par to mācīšanos un arī izrunu, ja nav grūtību ar angļu valodu:
iesaku pamēģināt Pimsleur audio kursus.
Ir jāatkārto tas, ko saka un nekādas
rakstīšanas vai gramatikas, to pāt īpaši atgādina
kursa viedotāji. Bet darbojas. Ja papildina
ar jēdzīgu gramatikas grāmatu un vēl izdomā sev rakstīšnas
vingrinājumus, ir OK. "Kur dabūt?" labāk
gan nejautāt ;-)... tur...i-netā...
Pilns japāņu kurss aizņem 1Gb ar mp3.
*



Es arii pamataa apguustu izrunu no pimsleur, tikai man taada probleema, ka nav kur dabuut, jo pasham nav ne i-neta, ne kompja. Taapeec prasiiju draugiem lai izpaliidz - pirku matricas un gaaju rakstiit. No 90 nodarbiibaam man ir tikai 20. Ceru ,ka pietiek (Saakumaa). IESAKU CITIEM!!!
Ralfs
QUOTE
Es arii pamataa apguustu izrunu no pimsleur, tikai man taada probleema, ka nav kur dabuut, jo pasham nav ne i-neta, ne kompja. Taapeec prasiiju draugiem lai izpaliidz - pirku matricas un gaaju rakstiit. No 90 nodarbiibaam man ir tikai 20. Ceru ,ka pietiek (Saakumaa). IESAKU CITIEM!!!
*



Tabun djuubun desu smile.gif

Ja ļoti vajag - salien 3 parastās 80 min. matricās. Dod priv. e-mail.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.