QUOTE(edg @ Jan 12 2005, 14:19)
darknight, pastaasti veel par to "EVP (Electronic Voice Phenomenon jeb t.s. Raudives Balsis)", ar ko tu plaano eksperimenteet, un kaa izpaudiisies tavs eksperiments!
Nu, hmm, pats vēl tikai iepazīstos ar šitiem jokiem. Zinu tikai tik, cik internetā esmu salasījies. Principā tas ir pavisam vienkārši izdarāms. Viena no metodēm.
Kas ir nepieciešams:
1) Aparāts, kas ir spējīgs veikt skaņas ierakstu 50Hz - 15.000Hz diapazonā. Parasti izmanto digitālos vai kasešu diktofonus. Uz šo brīdi digitālie diktofoni ir daudz iecienītāki, jo, pirmkārt, skaņas kvalitāte ir labāka, otrkārt, nav jāpērk kasetes (EVP mednieku vidū ir princips materiāliem nerakstīt pāri), un treškārt - ierakstīto materiālu ērti ielādēt datorā tālākai rediģēšanai. Laikam der jebkurš aparāts, ar kuru var veikt skaņas ierakstu, arī rakstot pa taisno datorā esot pozitīvi rezultāti, taču magnētiskās lentes ir klasika. Aparātu vari pārbaudīt, ierakstot divas minūtes klusuma un pēc tam paklausoties, cik labi tas skan (tam vēlams pēc iespējas precīzāk atbilst objektīvajai realitātei, bez tarkšķiem un svilpieniem
)
2) Ārējais mikrofons. Skaņas kvalitātei (novērš paša aparāta radītā trokšņa ierakstīšanu utt.)
3) Skaņas apstrādes programmatūra.
Sony Sound Forge,
Cool Edit u.tml. 'Garu vēstis' reti ir garākas par pāris vārdiem, bieži skan ārkārtīgi klusi, paātrināti un visādi citādi kropļoti. Nu un, respektīvi, programmas izmanto skaļuma palielināšanai, fona noņemšanai, ieraksta palēlināšanai vai paātrināšani utt. Bail iedomāties, kā Raudive tās lentes desmit gadus tina šurpu turpu
4) Veicot ierakstu analīzi, ieteicams izmantot austiņas.
5) Fona troksnis. 'Gari' savus ziņojumus veido, izmantojot gatavu fona troksni kā matricu, kā klucīšus no kā salikt savu vēsti. Lai cik skaļas būdamas, tās dzirdamas tikai ierakstā. EVP ir ierakstīts arī pilnīgā klusumā, bet tas ir retāk. Derot jebkurš statisks
white noise - radio vai TV, kas uzregulēts starp divām stacijām, tekošs krāna ūdens, ventilatora rūkoņa utt.
Pats process arī ir vienkāršs.
Dari to visu klusā vietā, kur ir pēc iespējas mazāk iespējamo traucējumu, kas varētu ielauzties ierakstā (spēcīgi raidītāji, mājsaimniecības elektronika utt.)
1) Ieslēdz skaņas ieraksta aparatūru.
2) Ieslēdz fona troksni (ne pārāk skaļi, ne pārāk klusi)
Skaties, lai viena ieraksta sesija nebūtu ilgāka par, teiksim, 15 minūtēm (parasti ap piecām minūtēm), jo lielākais darbs pēc tam ir atkārtota ieraksta klausīšanās un ķidāšana. Jo garāks ieraksts, jo ilgāku laiku tas prasīs.
Esi mierīgs, nekasies. Tie paši soļi ierakstā skan traucējoši skaļi. Veic skaidrojošus balss komentārus (var arī pierakstīt). Piemēram, ja garām mājai brauc ļoti skaļa smagā mašīna, tā arī pasaki - "Šobrīd mājai garām brauc liela un skaļa mašīna" utt. Tas, lai pēc tam cītīgāk pētot ierakstu, būtu lielāka skaidrība par skaņu izcelsmi. Dialogs. Iedomājies, ka runā ar gariem. Iepazīstini ar sevi, paskaidro savus nolūkus. Varbūt ir kāds, ar ko vēlies parunāt? Esi laipns. Uzdod jautājumus. Sesiju beidzot, pasaki paldies un atvadies.
Nu, un pēc tam ņem un uzmanīgi studē ierakstu. Tur jābūt dzirdamām lietām, kuras esot klāt veicot ierakstu nebija dzirdamas. Meklē cilvēku balsis. Atbildes uz Tevis uzdotajiem jautājumiem. Citus spocīgus un jokainus tekstus.
Esi pacietīgs. Ja ar pirmo reizi nesanāk (tā gadās bieži) - nepadodies. Nākamreiz pamēģini darīt kaut ko nedaudz savādāk.
Daži linki:
http://aaevp.com/http://www.csicop.org/specialarticles/evp.htmlhttp://www.scientificexploration.org/jse/a...15.3_baruss.pdfhttp://www.electronic-voice-phenomena.net/http://www.tonbandstimmen.de/ Atceries - Google ir Tavs draugs.
Es pats plānoju pieslēgt mikrofonu datoram caur pastiprinātāju, kas redzams attēlā, un ierakstu veikt pa taisno
Sound Forge. Izmantošu dažādus fonus, pa priekšu mēģināšu ar radio.
Have fun!